kids-shield-konum-bulma

Çocuklar için GPS konum bulma Kids Shield

kids-shield-konum
Kids Shield Konum Görüntüsü

Bu yazımızda, çocuklar için GPS takip özelliği yer alan tüm aygıtların ne olduğunu ve çocuklarınızın güvenliğinden emin olmak için nasıl kullanılacağından bahsedeceğiz.

Ebeveyn olduğunuzda çocuklarınızı güvende yakalamak kuşkusuz öncelikler listenizin başında gelecektir.

Ne yazık ki, bugünlerde ebeveynlerin çocuklarına dünyayı keşfetme serbestliği sunarken yeniden de çocuklarının güvenliği hakkında kaygılanmak için pek çok nedenlerinin olduğu hepimizin bilindiği üzereyi. Hepimiz tek bir şey üzerinde uyuşabiliriz ki; çocuğunuzun kaybolduğuna dair bir düşünce dahi kalbimizi durdurabilecek kadar makûs bir şeydir.

Ancak, çocuğunuzun nerede olduğunu kesin olarak takip edebileceğiniz bazı usuller var. GPS takip makineyi de bu usullerden biridir.

Kids Shield GPS Takip Aygıtı nedir?

 

GPS takip aygıtı telefonunuz, çantanız, otomobiliniz ve bu yazıda bahsettiğimiz üzere, çocuklarınızı izlemede size takviye edecek müthiş bir usuldür.

GPS takip makineleri pek çok değişik formda olabilir. Yaygın olarak, muhakkak bir elbise veya bedenin bir bölgesine basitçe takılabilen, avuç içi büyüklüğünde makineler olarak satılmaktadır. Bir Hayli konum bulma aygıtı tehlikesiz bir biçimde çantaya, tişörte veya pantolona kilitlenebilecek ve oradan çıkarılamayacak bir kilitleme mekanizmasına sahiptir.

GPS takip makinelerinin en yaygın kullanım biçimlerinden birisi de kol saati biçimindeki kullanımıdır. Bu kibar, şık GPS uslu saatleri, çocuğunuzun bileğine basitçe takılabilir ve çocuğunuzun bulunduğu yeri basitçe bulmak için uslu telefon uygulamalarıyla beraber kullanılabilir.

Çocuğunuzun güvenliğinden emin olabilmek için en iyi uslu çocuk saati yazımızı araştırarak bu saatlerin değişik çeşit ve modellerini keşfedebilirsiniz.

Kids Shield GPS cihazı Nasıl çalışırlar?

GPS izleme makineleri bir şahsın konumunu tanımlamak için dünyanın rastgele bir yerinden tanımlamak için kullanılabilir. GPS “Evrensel Konumlandırma Sistemi” anlamına kazanç ve GPS irtibatlı makinenin apsislerini bulmak için dünyayı çevreleyen uyduların beraber çalışmasını ifade eder.

Giyilebilir GPS izleme makineleri, izlenen makinenin pozisyonunu net bir biçimde tanımlamak için online veya uslu telefon uygulamalarını kullanarak iletişim kurulmasını sağlar ve bu biçimde çalışır.

Pek çok GPS takip aygıtı, GPS saatler de dahil, çocuğunuzun güvenliğini sağlamak için bir hayli işleve sahiptir. Bu işlevlerden kimileri şunlardır:

Tehlikesiz Bölge: Elektronik çit özelliği olarak da öğrenilen tehlikesiz bölge özelliği, çocuğunuzun rahatça gitmesine izin verdiğiniz tehlikesiz alanları ifade eder. Şayet çocuğunuz tanımladığınız yerden böler ve “güvensiz” bir bölgeye giderse, uslu telefon uygulamanız süratli bir biçimde size bildirim yollayacaktır.
Tek İstikametli Arama: Bu özellik, çocuğunuzun telefonu açmasını beklemeden süratli bir biçimde onu arayabilmenizi sağlar.
Çift İstikametli Arama & İletileşme: Hem siz hem de çocuğunuz aygıtı ve uygulamayı kullanarak birbirinizle bağlantı kurabilirsiniz.
Kamera & Ses İşlevi: Çocuğunuzun çevresinde neler olduğunu görebilecek ve aynı zamanda çevresindeki sesleri dinleyebileceksiniz.
SOS Alarm Butonu: Pek çok makine, çocuğunuz istemediği bir gidişata düşerse süratli bir biçimde ihtar verebileceği bir SOS butonu teçhizatına sahiptir.

Bu makineleri kullanmak oldukça kolaydır. Aygıtı çocuğunuzun elbisesine, bileğine veya sırt çantasına konumlandırın ve çocuğunuzun nerede olduğunu gösterecek ve onunla bağlantı kurmanızı sağlayacak GPS takip programı olarak da ifade edilen iOS veya Android uygulama ile onunla bağlantıya geçin.

Kids Shiled Çocuklar için GPS takip aygıtlarının avantaj ve dezavantajları

Avantajları: Bağlantı kurma kabiliyeti, hakikat zamanlı izleme, SOS alarmı
Mevzu, çocuklar için GPS takip makinelerini kullanmaya geldiğinde çok geniş avantajlardan bahsedilebilir.

GPS kol saati gibi makineleri kullanmanın en keskin avantajlarından biri, çocuklarınızla seyahat ederken veya hür gezmelerine izin verdiğinizde size gönül rahatlığı sağlamalarıdır. Makineler, çocuğunuzun hareketlerini hakikat zamanlı olarak izlemenizi ve kaydolmanızı sağlar, böylece her zaman güvende olurlar.

Ayrıca, çocuğunuzun bulunduğu yer hakkında anlık ihtarlar alabilecek, istediğiniz zaman ileti atabilecek ve arayabilecek, çocuğunuzun yaşadığı bir kasvet anında SOS alarmı alabilecek ve çocuğunuz bir kalabalıkta kaybolduğunda yüksek ses işleviyle çocuğunuzun yerini bulabileceksiniz.

Bu aygıtların öteki önde gelen avantajları ise çocuğunuzun yakın etrafında olup bitenleri görme ve dinleme özelliklerini de kapsamaktadır.

Dezavantajları: Bazı makineler kısa batarya ömrüne sahiptir ve potansiyel siber tehditlere sarihtir.

Çocuk GPS takip makineleri kullanmanın tamamen kullanmayı seçim ettiğiniz aygıta bağlı olan birkaç dezavantajı da bulunmaktadır. Bazı çocuk takip GPS makineleri arama ve ileti özelliklerine sahip değildir. Dolayısıyla çocuğunuz ile irtibatınız bu makineleri kullanmanız halinde bir ölçü kısıtlı olacaktır.

Öteki çocuk GPS takip makineleri ise izafi olarak kısa pil ömrüne sahip olabilir. Bu gidişatta da aygıtı kullanmadan evvel şarjının tamamen dolu olmasını sağlamanız koşul olacaktır. Usunuzda bulunması gereken bir mevzu olarak bir GPS takip özelliği gösteren aygıtı satın almadan evvel kesinlikle şarjının ne kadar süre gittiğini hakimiyet etmelisiniz.

Günümüzün teknoloji dünyasında siber güvenlik çok ehemmiyetli ve dikkat edilmesi gereken mevzulardan biri haline geliyor. GPS çocuk takip makineniz size çocuğunuzun güvende olduğunu söylüyor olsa dahi bu bilgi makûs hedefli siber kabahatliler tarafından basitçe amaç alınabilir. Çocuklar için bir izleme aygıtı satın alırken almayı düşündüğünüz makinenin şifreleme seviyesine dikkat faktörüz GPS takip aygıtlarında dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında yer almaktadır.

Bu gidişat, siber güvenlik tedbirlerini hesaba katmayan GPS makine üreticileri için bir sarih alana getirebilir. Tedarikçinizden, satın aldığınız GPS konum bulma makinenizden aktarılan tüm ehemmiyetli bilgilerin her zaman güvende yakalanacağının onayını aldığınızdan emin olun.

Nasıl çalıştıklarına ait misaller

GPS çocuk takip makineleri çocuğunuzun güvende olduğunu hakimiyet edebileceğiniz çok geniş değişik senaryolarda kullanılabilmektedir.

Mektebe Giderken Kullanım
GPS takip makinesinin en sık kullanıldığı sebeplerden biri çocuğun mektebe gideceği yaşa geldiğinde mektebe giderken veya kazançken izlemektir. İzleme makinesinin işlevlerini kullanırken çocuğunuzun mektep yolunda bütün olarak nerede olduğunu izleyebilirsiniz.

Çocuğunuz konuttan ufaladıktan sonra mektebe erişir erişmez bildirim alabileceğiniz özel alarm sesi oluşturabilirsiniz. Şayet çocuğunuz mektep yolundan başka bir rotaya saptığında da eş biçimde bildirim alabilirsiniz.

Seyahat ederken Kullanım

GPS çocuk takip makinesinin kullanılabileceği bir öteki gidişat ise çocuğunuzla beraber çıktığınız turistik bir gezi vaziyetidir. Seyahat ederken veya tatildeyken geniş kalabalıkların olduğu bir hayli değişik alanı keşfetmek isteyeceksiniz.

Böylesi bir kalabalığın olduğu bir alanda çocuğunuzun yanınızda olsa dahi kaybolması oldukça basit olabilir. Şayet çocuğunuz kalabalık bir insan topluluğu arasında kaybolursa, GPS konum bulma özellikli makine sayesinde onun yerini basitçe bulabilirsiniz. Çocuğunuzun böylesi bir gidişatta kaybolması halinde GPS makine ile çocuğunuzu bulmak için altta yer alan şeyleri yapabilirsiniz:

Konumlarını bulmak için alakalı iOS veya Android uygulamasını kullanın.
Tek istikametli arama işlevini kullanarak çocuğunuzla konuşun.
Çevrelerindeki sesi dinleme özelliğini açın böylece nerede olduklarını dinleyebilirsiniz.
Kamera ve mikrofon işlevlerini kullanarak etraflarında ne olduğunu görün ve duyun.
GPS Takip makinelerini kullanma ipuçları

Çocuklarınız için giyilebilir GPS takip makineleri kullanırken öğrenmek isteyebileceğiniz birkaç şey var.

Batarya Ömrünü hakimiyet edin
İlk olarak, makinenin pilinin her zaman bütün dolu olduğunu hakimiyet ettiğinizden emin olun. Yazımızın eskiki kısımlarında bahsettiğimiz gibi her makinenin batarya ömrü makinenin ne sıklıkla kullanıldığına ve batarya çeşidine göre farklılık gösterebilir. Çocuğunuzun makinesinin her zaman kumpaslı şarj edildiğinden emin olun. Bu sayede makinenin tüm işlevlerini meselesiz bir biçimde kullanabilirsiniz.

Çocuğun tehlikesiz ve basit kullanımı
Bir sonraki dikkat faktörüz gereken püf noktası ise rastgele bir zamanda makinenin çocuğunuz tarafından kullanımının pratik olmasından emin olun. Misalin GPS kol saati çocuğunuzun bileğinden düşmeyecek biçimde takıldığından emin olmalısınız. Şayet GPS çocuk takip aygıtını değişik bir formda kullanıyorsanız aygıtı elbiseye veya başka bir aksesuara takmanız ve bu aksesuardan düşmesini yasaklayacak ihtiyatları iyi öğrenmeniz kullanım açısından bereketli olacaktır.

Eğitim
GPS uslu çocuk saatleri gibi makineleri kullanırken makinenin ehemmiyeti hakkında çocuğunuzu eğitmeniz oldukça ehemmiyetlidir. Makinenin nasıl çalıştığı, sizi nasıl arayacakları veya size nasıl ileti yollayacakları ve bir acil gidişat esnasında ne yapmaları gerektiği ile alakalı her şeyi bilmeleri için onları cesaretlendirin. Çocuğunuzun aygıtı her zaman yanında taşıdığından emin olmasını sağlayın.

GPS takip makineleri ile alakalı sık sorulan sualler

Kids Shiled Çocuğum için en iyi GPS takip aygıtı hangisidir?

Bu sualin yanıtı pek çok etmene bağlıdır. İlk olarak aygıtı ne zaman ve nerede kullanacağınız tanımlamanız gerekmektedir. Çocuğunuzla bağlantı kurmak istiyorsanız, pek çok uslu GPS çocuk saati için olmazsa olmaz sayılabilecek GPS takip makinesinin iletileşme ve arama işlevleri ile donatılmış olduğundan emin olunuz.

Şayet isteğiniz yalnızca çocuğunuzun nerede olduğunu onunla bağlantı kurmadan görebileceğiniz bir makine ise standart takılabilir bir makine sizin için harikulade bir tercih olacaktır.

GPS takip aygıtı ile irtibat kurmak için hangi uygulamayı kullanmalıyım?
Pek çok GPS takip aygıtı uslu telefonunuza bağlayabileceğiniz alakalı uygulaması ile beraber gelmektedir. Kids Shield saat ile beraber çocuğunuzun konumunu izleyebileceğiniz, makine ile irtibat kurabileceğiniz, çocuğunuzun dolaşabileceği coğrafi hudutlar tanımlayabileceğiniz ve tüm bunların yanında aygıtı arayabileceğiniz ve ileti yollayabileceğiniz zannedilen uygulaması yüklü bir biçimde gelmektedir.

Uygulamamız tabi ki yalnızca Kids Shield uslu saatler için kullanılmıyor. Uygulamamızı ayrıca çocuğunuzun uslu telefonuna indirebilir ve çocuğunuzun telefon etkinliklerini de takip edebilirsiniz.

Bir Sim kart almak zorunda mıyım?

Bu mevzu tamamıyla üretici ve aldığınız aygıta bağlıdır. Çocuklar için GPS konum bulma aygıtlarının çoğunluğu dahili Sim kart ile beraber gelmektedir. Dolayısıyla sizin de sim kart almak ve yüklemesini yapmak gibi bir tasanız olmamaktadır. Ancak, tabi ki kendi sim kartınızı seçme hürlüğü isteyebilirsiniz ve bunu öğrenen üreticiler de kendi sim kartınızı takabileceğiniz makineler üretmektedir.

GPS takip aygıtlarının maliyetleri ne kadardır?
Vasati olarak, nitelikli bir GPS takip makinesinin maliyeti 250-600 TL bandındadır. Maliyetler mahsulün markası ve niteliğine göre farklılık göstermektedir. Yeniden de çocuğunuzun güvenliği için bir maliyet biçmenin ne kadar absürt olduğunu belirtmek abes olacaktır. Dolayısıyla iyi bir GPS takip özelliği olan uslu çocuk saati netlikle verdiğiniz paraya dokunacaktır.

Bir GPS uslu çocuk saati hangi yaş çocuklar için uygundur?
Piyasada satılan GPS uslu çocuk saatleri pek çoğu için tüm yaşlardaki bireylerin kullanımına uygundur. Çoğu üretici, ergenlik çağındaki çocukların yanı gizeme minik çocukların da kullanımına uygun saatler üretir.

Bir GPS takip aygıtı için ideal batarya ömrü ne kadardır?

Mevzu makinenizin batarya ömrüne geldiğinde en az 24 saat giden batarya ömrüne sahip bir aygıtı seçim faktörüz bereketli olacaktır. 24 saatlik şarj ömrüne sahip olan bir saat, çocuğunuzun saati ile bir bütün günü geçirmesini sağlayacaktır.

Bazı makineler şarj edilmeden 5 gün süresince çalışabilmektedir ancak bu makineler de arama ve ileti özelliklerinin olmadığı da öğrenilmelidir.

GPS takip aygıtı kullanırken irtibat fiyatı ödemek zorunda mıyım?
Bazı vaziyetlerde, GPS konum bulma aygıtınızı kullanırken aylık ek bir irtibat fiyatı ödemeniz gerekebilir. Pek çok GPS makine üreticileri makineleri dahili Sim kart ile üretmesinden dolayı aygıtı kullanırken aylık vasati 50-70 TL’lik bir kullanım fiyatı ödemeniz gerekebilmektedir. Ancak en iyi uslu çocuk saatleri de yeniden bu modda olan saatlerdir.

Ancak, bazı GSM cerrahlarının bu tip makineler için özel olarak uyguladıkları kampanyalardan yararlanmanız halinde ödediğiniz bu fiyat daha düşük olabilir.

Bir GPS takip makinesinin verdiği netice ne kadar kesindir?
GPS çocuk takip makineleri, irtibat kurduğu her türlü aygıtı takribî 10-20 metreye kadar kesin olarak tanımlayan çok rakamda değişik uydu kullanır.

Kids Shield GPS takip makinesinin garanti süresi ne kadardır?
Kids Shield uslu çocuk saatlerinin de içerisinde yer aldığı pek çok GPS aygıtı asgari 12 aylık garanti hizmeti sağlamaktadır

kids-shield-konum-nasil-bulunur
Kids Shiled Konum Bulma
post

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir